f1records.eu Wiadomości Montoya i Vettel najszybsi w Miami

Montoya i Vettel najszybsi w Miami

Damian Waga, 2017-01-22


Montoya i Vettel najszybsi w Miami

W sobotnich zmaganiach ROC były kierowca Formuły 1 i NASCAR a obecnie kierowca IndyCar pokonał 9-krotnego zwycięzcę 24-godzinnego wyścigu Le Mans Toma Kristensena. Kolumbijczyk który w półfinale pokonał kierowcę F1 Felipe Massę i ćwierćfinale Travisa Pastranę był nie do pokonania i każdy wyścig wygrywał z dużą przewagą. Tym samym Juan Pablo Montoya został pierwszym kierowcą z poza Europy, który został Champion of Champions.

Duńczyk z kolei w ćwierćfinale zmierzył się z byłym mistrzem F1 Jensonem Buttonem, gdzie dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę pojedynku, a w półfinale pokonał byłego kierowcę Formuły 1 Davida Coultharda.

W niedzielnych zmaganiach Nations Cup bezkonkurencyjny okazał się jedno-osobowy niemiecki zespół. Sebastian Vettel wygrał wszystkie pojedynki grupowe a następnie pokonał w półfinale zespół Kolumbijski w składzie Juan Pablo Montoya i Gaby Chaves (oboje z IndyCar).

Czterokrotny mistrz Formuły 1 w finale zmierzył się z braćmi Busch, czyli zespołem USA NASCAR, ale i w tym pojedynku nie było wątpliwości kto dziś był najszybszy na stadionie Marlins Park w Miami.

Jest to pierwsze zwycięstwo zespołu Niemieckiego od wypadku Michaela Schumachera, tym razem już bez udziału 7-krotnego mistrza. Wcześniej duet Schumacher-Vettel wygrywał 6 razy z rzędu w latach 2007-2012.

Początkowo w zespole Niemiec obok Vettela miał startować Pascal Wehrlein - jednak ze względu na sobotni wypadek podczas ROC lekarze odradzili start Niemcowi w Nations Cup. Wehrlein podczas pojedynku grupowego z Felipe Massą uderzył w bandę, a następnie już po minięciu linii mety zderzył się z samochodem Brazylijczyka i przekoziołkował. Na szczęście ani kierowcy ani pasażerowi nic się nie stało.

Komentarze:

Nick: E-mail: (nie będzie publikowany)

redakcjamapaf1records.eu